Mis me yin jooga tunnis teeme?

YIN JOOGA TREENINGUD TAAS LUBATUD

Kahekuuline paus on läbi.
Lõpuks ometi saab taas mati saali põrandale lahti rullida. Oi, ma olen sellest puudust tundnud…Jah, vahepealsel karantiiniajal oli mitmeid võimalusi osaleda joogatunnis veebi vahendusel, aga tunnistan, et mina ei teinud ühtegi neist kaasa. Ma kohe ei oska kodus häälestuda. Maja on rahvast täis (mul on suur pere ja koer ja kassid ka veel otsa), see tähendab, et yin jooga tunniks vajalikku (energeetilist) ruumi luua ei ole selles saginas väga võimalik.

Saalis tundi tehes on hoopis teine lugu. Hämar valgus, vaikne muusika, saalitäis imelisi inimesi, kes on kõik tulnud kokku ühisel eesmärgil ja koos suudavad luua ja hoida seda ruumi, mis on vajalik ise endaga olemiseks ja fookuse sissepoole suunamiseks. Koos on oluliselt lihtsam. Seega mina olen väga rõõmus, et saame jälle joogatama hakata.
Alustame taas 24. maist, nagu ikka pühapäevaõhtuti ja tunni kestvus on 18.00-19.15.
Tundi regamine toimub SIIN!

Milline on minu yin jooga tund?

See on mõnus pühapäevane rutiin rullida oma matt lahti, visata enne osalejate tulekut matile selili ja häälestada end tunnile. Tunnetan põranda tugevat toetust ja mati pehmust, pleedi soojust ja tasase muusika voogamist. Võtan hetke aega ja kogun ennast kokku. Eraldan ennast kõigest ja kõigist, mis jääb väljapoole joogasaali. Keskendun andmisele.
Siis hakkavad tasapisi tulema tunnis osalejad, igaühel oma lugu ja põhjus, miks tundi tulnud on. Igaüks leiab ruumis sobiva koha. Oma koha selleks tunniks. Veidi sahmime ja siis alustame. Häälestume, lülitame end yin lainele, suleme silmad ja hakkame vaikselt pihta.
Vajume poosi, hingame, avaneme, usaldame, märkame, vajume veel… See pole muidugi nii lihtne, et võtan aga poosi sisse ja voilaa püsingi siin nüüd 5 minutit rahulikult ja olen zen ja kuulan oma sisehäält ja mediteerin. Põhiline töö alles siis algab, kui oled end asendisse sättinud.
Selle kohta on hea ütlemine. Me ei kasuta oma keha, et minna joogapoosi vaid me kasutame joogapoosi, et minna oma kehasse.

Olles mõne hetke staatilises poosis, satub meie rahutu meel kohe paanikasse ja hakkab vastu töötama. Peas hakkavad liikuma igasugused mõtted: mul on ebamugav, ma ei viitsi enam selles poosis olla, tahaks liigutada, nina hakkas sügelema, ei tea kas lapsed saavad ikka üksi kodus hakkama, õhtul on vaja lilled veel kasta, jalg sureb ära, ah hingamise unustasin ära jnejne.
Meie meel toitub infost ja kui me lihtsalt oleme, silmad kinni, ei tee mitte midagi, siis meel jääb nälga. Tal ei ole toitu ja seepärast tekibki see ärevus meie peas ja mõtted kappavad nagu meeletu.
See on täiesti normaalne, et alguses on väga keeruline keskenduda ja rahulik olla. Aga selleks me ju koos käimegi, et ühiselt praktiseerida rahunemist, yang energiast välja tulemist, endaga kontakti saamist, mõtetega mitte kaasa minemist, vaikuse otsimist, endale tähelepanu andmist, lõdvestumist, olemist.

Tunni jooksul võtame umbes 6-7 erinevat poosi ja püsime neis pikalt. Pooside vahele pikime pisikesed puhkepausid.
Yin tund on mõnus väljakutse nii füüsiliselt, aga veelgi enam mentaalselt, vaimselt.

Tunni lõpetame pehme pleedi all shavasana poosis, silmadel on padjakesed, mis aitavad lõõgastumisele kaasa. Juhendatud lõdvestumise saatel käime läbi kogu keha. Kogu see mõnus tund pikkade venitustega koos lõpulõdvestusega loob meie ümber mulli, sellise pehme, aga tugeva mulli, mis annab turvatunde ja taipamise, et kõik on hästi 🙂

Hästi oluline on tunda, et sul on oma aeg, mil sa ei pea olema kellegi jaoks olemas, ei ole mingeid kohustusi ja saad lihtsalt nautida olemises olemist. Ja just seda võimalust yin jooga tund pakubki!

Mina igatahes väga tänan kõiki, kellega mul on mitmeid aastaid olnud koos võimalus seda mõnusat praktikat teha. Liigume aga edasi ja ootan kõiki vanu ja uusi osalejaid yin joogat nautima ja endale aega võtma.