Toetusgrupp

Mulle väga meeldib mõelda, et toetusgrupp on kaassõltlasele nagu vihmavari. See on turvaline kokkusaamise koht, mis pakub varju ja lohutavaid kaaslasi, hinnangutevaba mõistmist ja tuge. See on koht, kus kohalolijaile hoitakse ruumi, osalejad jagavad (soovi korral) oma lugu ning kuulatakse teiste kogemusi. Nutetakse ja naerdakse…see on koht, kus pole ruumi hukkamõistmisel vaid ainult mõistmisel.

Küsimused ja vastused kaassõltuvuse toetusgrupi kohta

Mis on kaassõltuvuse/suhtesõltuvuse toetusgrupp?
Üle maailma käivad regulaarselt koos erinevad grupid, mille eesmärk on pakkuda inimestele erinevate teemade/probleemide/murede/haiguste puhul toetust. Ka kaassõltlaste grupid käivad koos erinevates riikides ja kahjuks või õnneks (kahjuks ütlen seepärast, et oleks ju tore, kui inimesed ei vajaks seda teenust ja õnneks seepärast, et hea meel on tõdeda, et info liigub ja inimeste teadlikkus sellel teemal on jõudsasti kasvanud) vajadus selle teenuse järele aina kasvab. Seega on ka Eesti mitmes piirkonnas ellu kutsutud toetusgrupid kaassõltlastele.

Mis seal tehakse?
Igal kohtumisel on igal osalejal (soovi korral) võimalus jagada oma lugu, kuidas vahepealne aeg on möödunud, mis on komistuskivideks olnud, millised on olnud eduelamused, kuidas lihtsalt on läinud, milles vajaks toetust/abi jne. Kuna on teaduslikult tõestatud, et nn oma loo rääkimine on raviva toimega, teistega oma tunnete jagamine on nagu plaaster haavale – siis me peame oma toetusgrupis seda väga-väga oluliseks. See on just see koht, kus igaühel on võimalus turvaliselt jagada oma lugu, endast välja rääkida see, mis hinge raskeks teeb.
Peale selle on iga kord grupi juhendaja poolt ette valmistatud kindel teema, mida üheskoos arutatakse, jagatakse oma kogemusi seoses sellega. Kõik ikka selle hüvanguks, et samm-sammu haaval leida endast üles see päris mina ja kontakt iseendaga ning seeläbi vabaneda kaassõltuvuslikest mustritest.
Hästi oluline on grupi juures see, et peale oma murede jagamise saad teadlikuks sellest, et sa pole üksi ja sa pole ainuke, kellel on sarnaseid elukriise. Kaaslased on kõik alati hästi soojad ja mõistvad ja jagavad heal meelel oma kogemusi sel rännakul. Kõik see kokku moodustab sellise mõnusa seltskonna ja paiga, mis loob sulle tunde, et ma olen oluline ja minu mured lähevad teistele korda…ja sellest olukorrast on väljapääs! Joome koos mõnusas ruumis tassike kuuma jooki ja astume iga kohtumisega sammukese oma unistuste elule lähemale.

Kes seal osalevad?

Toetusgrupis käib koos 5-10 inimest. Grupp on suunatud inimestele, kes tunnevad endas ära kaassõltuvuslikke jooni ja käitumismustreid ning soovivad toetust sellest vabanemiseks ja kellel on tahe taas oma elu ohjad enda kätte võtta. Toetusgrupp pole mingi võluravim, see on koht, kus tulemuste saamiseks on vaja ise endaga tööd teha! Mitte keegi teine ei saa sinu elu muuta!
Kirjutasin kaassõltuvuse olemusest lähemalt SIIN postituses. Saad seda lugedes ehk endas väheke rohkem selgusele jõuda. Kui kahtled, kas sobid gruppi või kas grupp sobib sulle, võid alati minuga ühendust võtta ja saame individuaalselt kohtuda. Saan sulle täpsemalt tutvustada grupi toimimise meetodit ning vastata tekkinud küsimustele.
Osalejate seas on nii mehi kui naisi, valdav enamus on siiski naised sest kaassõltuvus on pigem omane naistele. Mis hingemuredega inimesed gruppi tulevad? Põhjuseid on erinevaid: vägivaldne abikaasa, narkomaanist poeg, alkohoolikust ema, märatsev tütar, agressiivne ülemus, nutisõltlasest peigmees, kriminaalist vend, ravimisõltlasest sõbranna, türannist isa, psühhopaat armuke jne jne jne. Kui keegi meie lähedastest on sõltlane/käitumishäirega isiksus, siis see jätab väga sügava jälje ja taastumiseks võib vaja minna abi.

Kus ja kui sageli grupp koos käib?
Kaassõltuvuse toetusgruppe käib koos Eestimaa eri paigus ja erinevate organisatsioonide algatusel. Enamasti käiakse koos korra nädalas. Kui on huvi, küsi otse minult ja saan sulle juhatada mõningaid kohti.

Võin sulle kinnitada (nii läbi isikliku kogemuse kui ka ametlike uuringute), et toetusgrupis osalemine on tõesti suureks abiks! Teadmine, et minuga pole midagi valesti, ma vajan vaid veidi toetus, juhatust ja omasuguste inimeste seltskonda – see on väga lohutav ja hingehaavu raviv…

Küsi julgesti lisainfot:
Telefon: +372 50 98 194
E-post: kairit.krumm@gmail.com
FB: yinjoogajamassaaz
Kairit Krumm