Minu sõltuvus ja uus raamatusoovitus

Igaühel omad sõltuvused…mind köidab lugemine. No köidab on leebelt öeldud, pean ausalt tunnistama, et olen ikka täielikult sõltuvuses raamatute lugemisest 🙂 Ja pean oluliseks mainida seda, et minu jaoks on väärtus ikka ja ainult, ikka ja ainult paberkandjal raamatutel. Mina olen see vanakooli inimene, kes tahvlist/e-lugerist raamatuid ei loe ja läpakast filme ei vaata. Kui on raamat, siis paberraamat ja kui film, siis telekas või kinoekraan.

Pole oma raamatute nimekirja juba paar kuud täiendanud. Juulist kuni novembrini lugesin seoses kogemusnõustamise koolitusega intensiivselt erialast kirjandust. See tähendab siis kõike sellist, mis seostus nõustamisega, kaassõltuvusega, teraapiatega, hingehoiuga, psühholoogiaga, enesearenguga jne jne. Sealt ma mõned oma nimekirja ikka panin, no sellised, mis minus miskit hinges liigutas või ahaa efekti tekitas. Siis sai äkki ühel heal päeval karikas täis ja ma ei tahtnud lugeda enam ühtegi erialast raamatut. Nüüd olen seega kaks viimast kuud aju lõõgastuseks vaid tonnide viisi armastusromaane lugenud 😀 No ma olen ju ikkagi naine ja naise hing vajab ju romantikat, ei saa pahaks panna eksole…

Üleeile jõudis aga lõpuks ometi minuni raamatukogus ühe raamatu järjekord. Ja selle raamatu lisasin oma nimekirja küll. Olin oodanud seda teost pea kolm kuud. Ja nüüd ma saan aru, miks sellel nii pikk järjekord oli…see on täiega hea raamat. Ei, hea on vale sõna. See on elumuutev raamat. No vähemalt neile, keda huvitab see, et miks inimsuhted on just sellised nagu nad on…
Raamatu pealkiri on “Perekonna varjatud seadused”, autoriks Tiiu Bolzmann.

Ausõna (kahjuks) keegi mulle selle raamatu tutvustuse ja reklaamimise eest raha ei maksa. Ma lihtsalt loodan, et ehk selle postituse kaudu jõuab see raamat veel mõne inimese öökapile. Ja peale selle lugemist saavad paljud asjad selgemaks.
Miks see raamat siis tähelepanu pälvib? Olen aastaid osalenud konstellatsioonidel ja seega pole see raamat minu jaoks 100% täiesti uus teadmine, aga siiski-siiski on siin küllalt palju infot, mis mitmeid taipamisi esile kutsus ja nii mõnedki teemad inimsuhete vallas paika loksutas.

Mõned mõtted, mis mulle tähendusrikkad tundusid:
– Suhe võib katkeda, aga side mitte kunagi. Side kahe inimese hinge vahel jääb alatiseks.
– Kõigel on tähendus, ka sellel, mis kunagi juhtumata jäi.
– On olemas kindel armastuse korra süsteem ja selle rikkumisel on tagajärjed.
– Vanemad annavad, lapsed võtavad. Vastupidi ei või olla.
– Oh, neid häid mõtteid oli niiiiii palju, lugege ise!

Raamatus käsitletakse hästi palju inimestevahelisi suhteteemasid, mis kõik mõjutavad meie praegust elu tohutul määral. Peresidemed, armusidemed…kõigest on siin juttu.
Kuidas nt mõjutab sinu elu see, et su vanaisa oli joodik ja vanaema jättis ta maha või su tädi tegi enesetapu või et su abikaasa kasvas üles ilma isata või su vanaema pole oma lapse kaotust läbi leinanud või et oled sündinud pere vanima lapsena või su isa oli memmepoeg või su ema tegi enne sind aborti või su laps on eostatud kunstlikul teel või su vanavanaisa hukkus sõjas…jah need kõik aspektid mõjutavad väga suure tõenäosusega sinu tänast elu!
See kõik on minu jaoks nii tohutult põnev, kuidas me energeetiliselt oleme oma päritoluperekonnaga seotud ja väga konkreetsete süsteemidega määratletud. See on ühtaegu nii huvitav kui ka hirmutav lugemine.
Seda, kuidas me omavahel seotud oleme ja kõigel on tähendus, ka sellel, mis juhtumata jäi, vot seda saabki siit raamatust lugeda.


Ja kui Sulle ei meeldi lugemine, siis nii ongi ja see on täiesti ok 🙂
Mõnusat lumist jaanuari Sulle