Mida olen õppinud vs mida reaalselt teenusena pakun

Teekond

Alustasin oma eneseotsingute teed umbes 18a tagasi. Mäletan täpselt, et keskmine poiss oli siis just sündinud ja koduseks jäädes oli rohkem aega endaga tegelemiseks ning sellega kaasnes janu uute teadmiste järgi. Tuli taipamine, et kõik ei ole maailmas päris nii, nagu meile seda koolis õpetati ja süvenes soov hakata alternatiivsemaid teemasid avastama. Selle ajaga olen õppinud erinevaid teraapiaid, massaaže, treeningstiile, tervendusmeetodeid, nõustamisi jne. Aga tõsi on see, et reaalselt neist kasutan ikkagi üsna väheseid. Sõelale on jäänud peamised tööriistad, mille headuses olen veendunud ja mis minu käes toimivad, mida ise kasutan ja teistelegi soovitan.

Kliendid ikka uurivad, et oled ju seda ja siis seda veel õppinud, miks sa seda teenusena ei paku. Novot – hea küsimus. Eks iga kord algul uut teemat õppides olin ikka õhinas ja arvasin, et just see on puudu minu teadmistepagasist, aja möödudes veendusin aga, et kõik ei sobi mulle. Samas, saan ma väita, et kõik, absoluutselt igast kui viimasest koolitusest olen ma midagi kasulikku saanud, kasvõi mõne uue hea sõbra, mõne mõttetera või teadmise. Ja kuskil minu maailmapildi pusles on nad kõik oma koha leidnud…

Massaažistiilide edetabel

Kuna minu põhitegevus hetkel on massaažiteenuste pakkumine, siis lahkangi veidi just sellega seotud teemat. Et miks olen teinud just sellise valiku nagu teinud olen, õppinud just neid massaažiliike vs mida ma neist hetkel reaalselt teenusena pakun. Mis on mu lemmikud ja mis on minu klientide lemmikud ja mida on plaanis veel juurde õppida.

Ametlikult olen ma läbinud järgnevad massaažiteemalised koolitused:
-refleksoloogia
-aroomiteraapia
-klassikaline massaaž
-sportmassaaž
-lümfimassaaz
-on-site massaaž
-tai massaaž
-rasedusaegne massaaž
-kupumassaaž
-trigerpunktiteraapia
Kokku 10 stiili, mis on oma olemuselt väga-väga erinevad. Igaühel oma eesmärk ja võtted, tehnikad ja tulemused. Miks just need stiilid? No enamus neist olid massaažikoolis baasõppe koolituse kohustuslikud osad ja seetõttu sai need läbitud. Osad olen ise juurde võtnud ja omal käel lisaks läbinud. Hästi suur erinevus on olnud ka eri stiilide koolituste maht. Alates 8 tunnist kuni 1000 tunnini. Erinevad on olnud ka õpetamismeetodid, õpetajad ja kaasõpilased.

Nendest 10-st õpitud stiilist pakun hetkel VAID nelja erinevat klassikaline, aroomi, kupu ja trigerpunktiteraapia. Aga jällegi pean tunnistama, et mitte ükski neist kümnest pole mööda külge maha jooksnud ja igast stiilist on midagi õppida ja vajadusel kasutada.
Kõige enam kasutan ma reaalselt ikkagi klassikalist. See on nr.1 klientide lemmik ja kuna mul on välja kujunenud oma käekiri (pikin sisse ka teiste stiilide võtteid), siis päris 100% klassikaliseks seda nimetada ei saagi – see on minu enda stiil.
Teisele auväärsele kohale platseerub trigerpunktiteraapia. Inimesed on väga paljuski hädas valudega oma kehas ja selle teraapia abil saab päris edukalt neile põhjustele jälile.
Kolmanda koha saab hetkel kupumassaaž. Seda kasutatakse eelkõige just naha tervise ergutamiseks ja lisaks on see ka minu meelest hästi huvitav võrreldes teiste liikidega.
Neljandaks jääb aroomimassaaž. Ja seda sel põhjusel, et see on suurepärane lõõgastusvahend, aga ei paku pinges lihastele nii väga leevendust kui näiteks klassika. Igaüks omamoodi vajalik, aga see on siis minu edetabel klientide eelistusi aluseks võttes.


Et siis võib öelda, et enamus õpitud stiile ma ei kasutagi. Jah, olen omal ajal pakkunud refleksoloogina oma teenust ja alles tegin ka tai- ning rasedusaegset massaaži…aga hetkel olen need enda menüüst välja jätnud. Lihtsalt ajapikku asjad muutuvad, mina muutun ja kliendid muutuvad ja siis tuleb teha korrektuure. Tuleb olla enda vastu aus ja teha ikkagi neid seansse, mis minul (ja kliendil ka) silma särama panevad ja mis reaalselt toimivad. Jälgida, mis mu enda kehale sobib ja mis kliendid tellivad. Ega siis restoran ka hoia menüüs roogasid, mida kliendid ei telli või mida kokk teha ei taha.

Nendest neljast stiilist on mu enda lemmik trigerpunktiteraapia. Nii huvitav on uurida ja puurida inimkeha ning kui siis klient mõne aja pärast saadab tagasiside, et tal on palju parem enesetunne ja ta on saanud abi…no see toob ikka naeru näole küll!

Mida veel juurde õppida? Hoian silmad-kõrvad lahti ja olen avatud uutele koolitustele iga kell 🙂 Hetkel olen end kirja pannud augustisse teipimiskoolitusele. Seda tõesti seepärast, et kliendid küsivad ja miks siis mitte seda ka juurde õppida. Ootan et keegi pakuks liigesmanipulatsioonide koolitust, tean, et see on hästi kasulik teadmine massöörile. Ja kui miskit põnevat veel silma hakkab, siis kindlasti olen kõpsti jälle koolipingis.

Sellised mõtted siis täna. Olge teiegi aktiivsed ja andke mulle teada, mis massaaži soovite nautida, siis tean, mida veel juurde õppida kui võimalus avaneb.