Rasedus ja Yin jooga

RASEDUS JA YIN JOOGA

Minu käest on ikka aeg-ajalt küsitud, et kas raseduse ajal on yin jooga sobiv. Kuna iga naine ja naise iga rasedus on erinev, siis ühest vastust sellel küsimusele pole. 

Kui rasedus kulgeb normaalselt (meditsiinilisi vastunäidustusi liikumiseks, treeningu tegemiseks pole) ja sa suudad oma EGO kõrvale lükata ning teadvustada, et raseduse ajal ei ole mõistlik poose hoida sama pikalt ja võtta sama sügavaid poose, kui enne rasedust – siis võid julgesti nautida yin joogat ka rasedana. Yin jooga aitab hoida su keha mobiilsena ja lõõgastada keha ja meelt ka rasedana.

KÕIGE OLULISEM NÕUANNE (ka mitte rasedatele muide!) on see, et kuula oma keha! Palun ära võrdle end eelmise treeninguga ega treeneriga ega naabermatil oleva inimesega. Sina oled sina ja sinu keha on iga päev erinev (sõltuvalt sellest, mida sa oled söönud-joonud, mõelnud ja teinud). Tunneta ja kuula ning aktsepteeri oma keha. 
Matil olles pole su eesmärk mitte pingutada ja midagi saavutada vaid lubada oma kehal omas tempos AVANEDA, olles sealjuures võimalikult lõdvestunud nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Niisiis – rasedana yin jooga treeningul osalemisel on oluline intensiivsus ja oma keha kuulamine. Kuna raseduse ajal sidekude muutub pehmemaks, siis on oht kõhresid, sidemeid ja kõõluseid üle stimuleerida ja kahjustada. 
Tõmba tagasi kohe, kui keha saadab sulle mingi ohumärgi, tule poosist välja või vähenda poosi intensiivsust.