Kogemusnõustamine

Mis on kogemusnõustamine?


KOGEMUSNÕUSTAJA on lihtsas keeles selgitatuna inimene, kelle elus on olnud raskeid aegu/kogemusi + ta on teadlikult läbi töötanud oma isikliku elukriisist taastumise kogemuse + ta on osalenud kogemusnõustaja väljaõppe koolitusel. Kui kõik need kolm tingimust on täidetud, saab nõustaja hakata pakkuma abi ja tuge sarnase teemaga puntras olevatele inimestele. Näiteks on inimese elus mingi valus teema (lein, paanikahäired, sõltuvus, raske haigus, autoavarii, puue, vanglakogemus, vägivald, tulekahju, lahutus jne jne). Siis peale kogemusnõustaja koolitust ja oma isiklikust kogemusest taastumist on tal võimalus hakata toetama sarnase saatusega inimesi.
Millega ja kuidas kogemusnõustaja abiks olla saab? Vastused on kenasti välja toodud SIIN.

Kogemusnõustamine on aastast 2014 Eestis ametlikult tunnustatud aitamistöö meetod. Aastast 2016 on kaasatud kogemusnõustamise teenus nii Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenuste kui Töötukassa teenuste hulka. 


Mina ja kogemusnõustamine

Läbisin Tallinna Kogemusnõustajate Kooli baaskoolituse ja praktika riikliku õppekava alusel, lisaks osalesin ka täiendõppel, mille teemaks oli “Töö raskete kliendijuhtumitega”. Olen Eesti Kogemusnõustajate Koja registrisse kantud kogemusnõustaja.
Peamised nõustamisteemad on minul KAASSÕLTUVUS/SUHTESÕLTUVUS

Minu enda kogemusnõustaja teekonna alguse ja oma tausta kohta olen kirjutanud SIIN postituses.

Eestlaslik loomus püüab ikka ise oma hingevaluga hakkama saada. Aga kui tunned, et oled valmis toetust vastu võtma, SIIS SOOVIJATELE PAKUN JÄRGMISI TEENUSEID.