Pilguheit naiste kaassõltuvuse toetusgruppidesse

Mõne nädala pärast, detsembri keskel, ületavad finishijoone minu juhendatud kaassõltuvuse grupid Keilas ja veebis. Jaanuarist stardivad taas kaks uut gruppi – järjekorras nr 6 ja nr 7. Juba käib uute huviliste registreerumine.
Sellega seoses on minuni jõudnud mitmeid uudishimulikke küsimusi, et mis seal grupis ikkagi toimub? Kõik kahtlused ja kõhklused ja küsimused on täiesti normaalsed ja eluterved. Loomulikult on vaja teema kohta saada võimalikult palju eelinfot, siis on otsust – kas see grupp võiks olla midagi, mis ka mind edasi aitab ja toetab või pigem mitte – oluliselt lihtsam langetada.
Ja sellest lähtuvalt püüangi nüüd selles postituses kirjeldada seda, kes naiste kaassõltuvuse gruppides mul osalevad ja mis me seal teeme.

KES TOETUSGRUPIS OSALEVAD?

Olen naiste kaassõltuvuse toetusgruppe juhendanud üle kahe aasta. Praktika raames Tartus ja Tallinnas ning alates jaanuar 2021 Keilas ja veebis. Selle aja jooksul olen kohtunud umbes 70-80 naisega. Kes need naised on, kes leiavad tee kaassõltuvuse toetusgruppi?
Need on pealtnäha tavalised naised, aga tegelikult on nad hoopiski omamoodi väga erilised naised.
Ja eriliseks teeb neid see julgus tunnistada, et ma ei oska/jaksa enam üksi edasi minna. Eriliseks teeb neid see tugevus, mis annab neile loa olla nõrk, haavatav ja ebatäiuslik oma probleemide sasipuntras. Eriliseks teeb neid naisi see otsus, et hoolimata valust ja häbist on nad valmis oma probleemidele otsa vaatama ja ise oma elu eest vastutama hakkama. Kui soov oma elus midagi muuta ületab hirmu muutuste ees, siis see nihe teebki inimese väga eriliseks.

Naised minu gruppides on umbkaudu vanuses 25-55 aastat. Aga väga huvitav on tõdeda, et tegelikult ei oma vanus mingit rolli. Kõik naised on omavahel grupis ühendatud mingi nähtamatu sideme kaudu ja koos moodustub sellest üksteist täiendav kooslus. Üksteist usaldatakse ja toetatakse vanusest hoolimata.
Naiste elukohad on ka väga erinevad. Keila grupis käivad naised loomulikult Keila lähiümbrusest, aga veebigrupis on meil osalejaid nii üle Eesti kui ka teistes riikides pesitsevaid eestlasi.
Igal grupil on oma energia, aga kõik nad on äraütlemata turvalised paigad koos suurte südamega naistega. Nii armas on näha kuidas ühised teemad ja valupunktid inimesi liidavad. Igast grupist saavad alguse mitmed lähedased sõprussuhted. Käiakse koos ka väljaspool gruppi ja suheldakse omavahel aktiivselt.
Naiste toetusgrupp on koht, kust saad toetus, saad uusi tööriistu oma eluga rahulolevamaks toimetulekuks, leiad uusi mõttekaaslasi, aga eelkõige on see koht, kus sa leiad üles iseenda!

GRUPIGA LIITUMISE PÕHJUSED

Teemasid, mis on ajendanud naisi kaassõltuvuse toetusgrupiga liituma on palju ja erinevaid, toon välja mõned peamised:

  • Probleemid iseendaga (raskused enesekehtestamisega, madal enesehinnang, sõltuvused, vaimse- ja füüsilise tervise probleemid, soov taas end leida ja elust rõõmu tunda)
  • Probleemid paarisuhtega (soov leida endale kaaslane, suhtesõltuvus, soov oma kaaslasest lahku minna, lähisuhte vägivald, kaaslase sõltuvused, soov suhet kaaslasega kvaliteetsemaks muuta jne)
  • Probleemid lastega (lastega üleseotus, laste sõltuvused, käitumishäired, vaimse- ja füüsilise tervise teemad jne)
  • Probleemid vanematega (vanematega üleseotus, vanemate sõltuvuskäitumised jne)
  • Probleemid tööalaselt (enesekehtestamine tööl, teadmatus mis tööd üldse teha, motivatsioon, suhe kolleegidega keeruline jne)

MIS GRUPIS TOIMUB?

Kohtumised toimuvad 5 kuu jooksul korra nädalas.
KEILA grupiga alustame 09.01.2023 ja toimetame koos igal esmaspäeva õhtul kell 18.30-20.30 Keila Teraapiakeskuses mai lõpuni välja.
VEEBIgrupiga alustame 10.01.2023 ja kohtume igal teisipäeval kell 18.30-20.30 zoom keskkonnas ja samuti mai lõpuni. Peale seda on huvilistel võimalus jätkata nö edasijõudnute grupiga.

Igal kohtumisel on esmalt ülevaade, kuidas nädal on läinud. Naised jagavad soovi korral oma rõõme ja muresid, eduelamusi ja ämbrisse astumisi, naerame ja nutame, kuulame ja jagame. Siin pole kohta sildistamisel ja hinnangute andmisel, grupp on turvaline ruum, kus hukkamõistmise asemel on soe mõistmine ja toetus.
Kohtumise teises pooles on iga kord erinev teema. Teemad on universaalsed, mis sobivad kõigile, olenemata sellest, millise probleemiga gruppi tuldud on. Märksõnadeks on: enese tundmaõppimine, enese toetamine, teadlik suhtlemine. Ligi 20 kohtumise jooksul käsitleme umbes 17-18 erinevat teemat, mis kõik toetavad enesega taas kontakti saamist.

LISAINFO

KEILA GRUPI kuutasu on 75€ ja korraga kogu perioodi eest tasudes on summa 330€ (hinnavõit 45€).
VEEBIGRUPI kuutasu on 65€ ja korraga kogu perioodi eest tasudes on summa 290€ (hinnavõit 35€).
Lisaboonusena on grupiliikmetel:
✿ ligipääs konspektidele, raamatusoovitustele ja kodutöödele
✿ super võimalus kuuluda kinnisesse naiste FB toetusgruppi (kogu grupi imeline toetus, väärtuslik lisainfo ja materjalid, ühised kokkusaamised jne)
✿ soodushinnaga individuaalne nõustamine (-25% tavahinnast)
✿ peale läbimist võimalus jätkata edasijõudnute toetusgrupis

Varasemalt osalenud KLIENTIDE TAGASISIDET saad lugeda SIIT 
Kui tunned, et just nüüd on õige aeg meiega liituda, siis REGISTREERUMISEKS palun täida ära VORM
NB! Kui midagi on veel veidi segane, soov küsida juurde – anna palun julgesti mulle endast märku! Helista-kirjuta ja suhtleme 🙂