Naine, mul on sulle üks küsimus

Ma pöördun täna oma postitusega nende naiste poole, kes elavad koos partneriga. On see siis abielu või lihtsalt kooselu, kestnud pikemat või lühemat aega – pole vahet.
Mul on sulle küsimus: “Kas sa austad ja armastad oma meest ja tema sind ka?”
Kui vastus on jah, siis juhuu, super, äge, pasunahüüded ja ilutulestik! Aga kui sa ei saa vastata sellele küsimusele jaatavalt, siis luba ma küsin veel ühe küsimuse: “Miks sa selles suhtes siis oled?”
Eks põhjuseid ja põhjendusi leidub mitmesuguseid. Olles teinud viimastel aastatel palju tööd naistega, kes on keerulistes suhetes, tean täpselt, et vastuseks on enamasti:
Lapsed; harjumus; mugavus; raha; ühine kodu; hirm üksinduse ees; no kes muu mind ikka tahab; kuhu mul minna on; pole see suhe nii hull midagi; no eks vaatame; ma loodan, et ju ta ikka muutub; kes garanteerib, et järgmine mees veel hullem pole jne.

Aga ikkagi – miks peaks üks imeline naine jagama oma ainulaadset olemust, habrast hinge, erakordset keha, oma soojust ja naiselikkust kellegagi, keda ta ei austa ega armasta või kes teda ei austa ega armasta?
Kas sa tõesti armastad ennast nii vähe, et valid ilmajäämise? Paljusid meist mõjutab täiskasvanuna kõige enam see, millest me lapsena ilma jäime (hool, lähedus, turvatunne, aktsepteerimine, armastus, mõistmine, toetus, usaldus jne), miks peaksime valima täiskasvanuna uuesti suhte, kus me jääme kõigest sellest inimlikust ilma? Alateadlik mustri kordamine? Paljuski kindlasti, olen sellest kirjutanud siin postituses.

Aga siiski – hea naine, kui su suhe ei tee sind õnnelikuks, siis sa ju lihtsalt reedad iseenda vajadused ja hülgad oma heaolu.
Julgustan sind, ära enam põgene ega pisenda olukorda.
Pane paberile kirja oma suhte plussid ja miinused, vaata päriselt ja ausalt otsa oma suhteauditile ja olen valmis sinuga sellesse teemasse süvitsi sisse minema, et sind toetavamaid lahendusi leida.
Sa ei pea leppima kehva ega keskpärase suhtega, päriselt ka! Lõpeta teiste süüdistamine, võta jalad tagumiku alt välja ja hakka midagi teistmoodi tegema. Kui sa midagi ei muuda, siis ei muutu midagi!